Choď na obsah Choď na menu
 


Aký krém je vhodný na zimu?

         Aký krém je vhodný na zimu?

Zima znamená okrem iného aj poriadnu záťaž pre našu pleť. Zimná starostlivosť by preto mala byť iná než počas ostatných ročných období a dostatočnú pozornosť by sme mali venovať najmä výberu toho správneho krému. Aký pleťový krém sa na toto ročné obdobie hodí?

Zima a pokožka
V zime naša pokožka často veľmi trpí. Nízke teploty a takisto suchý vzduch v prekúrených priestoroch odoberá pleti vlhkosť a elasticitu. Okrem toho mazové žľazy v mrazivom počasí znížia produkciu mazu. Pleť býva častejšie podráždená a precitlivená a tvoria sa na nej nepekné šupinky. Preto je dôležité dať pleti tú správnu starostlivosť a zvoliť si vhodný krém.

Aký krém na zimu?
V zimnom období si nevystačíme len s ľahkým hydratačným krémom, ale mali by sme sa zamerať skôr na hutnejšie a výživné krémy (podľa typu pleti). Mnohé kozmetické značky majú vo svojej ponuke aj krémy špeciálne určené na zimné obdobie, takže môžete siahnuť aj po nich.

1002557.jpg Všeobecne sa hodia napríklad krémy s obsahom prírodných olejov, najmä mandľového, arganového či avokádového, oleja z hroznových jadier ako aj s obsahom vitamínov (hlavne vitamín E, A či D). Výborné sú aj prípravky s obsahom bambuckého masla.

Niektoré ženy majú v zimnom období dobrú skúsenosť s používaním nočného krému aj počas dňa, takže možno skúsiť aj takúto alternatívu. Na veľmi citlivú pokožku si treba voliť radšej krémy bez obsahu parfumov a konzervačných látok (možno nájdete vhodného kandidáta aj medzi ochrannými zimným krémami pre bábätká a malé deti, ktoré túto podmienku zvyčajne spĺňajú).

Pozor na slniečko
Obzvlášť, ak plánujete nejakú tú lyžovačku či zimnú turistiku na svahoch, je dôležité chrániť pleť pred slnečnými lúčmi. Tie dokážu aj v zime narobiť poriadnu paseku. Preto by ste pri ceste na zasnežené hory nemali zabúdať na krém s obsahom UV-filtrov.

Nielen tvár
Pokožka v zime trpí, no netýka sa to len pokožky tváre, ktorú máme denne vystavenú na milosť a nemilosť poveternostným podmienkam. Takisto trpí aj pokožka celého tela. Možno ste si všimli, že vaše ruky bývajú počas zimy poriadne vysušené, a aj pokožka na tele býva akási suchšia, neraz sa na nej tvoria šupinky, či dokonca nepríjemne svrbí. To všetko sú signály, že vaša pleť volá o pomoc. Doprajte preto pokožke celého tela pravidelné ošetrenie mastnejšími telovými mliekami alebo siahnite po prírodných olejoch (výborné sú mandľový, olivový či kokosový).

Udržať si krásnu a zdravú pokožku počas zimy nám okrem kvalitného krému pomôže aj dostatočný pitný režim, ktorý dodáva pokožke vlhkosť zvnútra a kvalitná strava. Preto ani počas zimy nezabúdajte na tieto zásady a snažte sa vyživovať a udržiavať svoju pokožku v dobrej kondícii aj zvnútra.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.