Choď na obsah Choď na menu
 


Povianočný výpredaj: Nestrácajte hlavu

Povianočný výpredaj: Nestrácajte hlavu

1254560.jpgKrátko po sviatkoch sa vianočná atmosféra v mnohých rodinách premení na tú konzumnú, chvíle oddychu a porozumenia sa pomaly rozplývajú a nám ostáva len obzrieť sa za spoločne strávenými okamihmi, darčekmi, darčekovými poukážkami a tovarom, ktorý ostal na pultoch a stále sa nám prihovára.

 

2.jpg

V posledných rokoch nás totiž západné vetry krátko po sviatkoch vháňajú späť do predajní. Mnohí stále odolávajú a dopĺňajú len potraviny. Ale iní už podľahli. Majú nám naše obchody po najkrajších a najkomerčnejších sviatkoch čo ponúknuť? Ak sa zameriate sa len na určitý druh tovaru, môže sa vám to oplatiť. Ale nestrácajte hlavu.

"Ozajstné" výpredaje za hranicami
Počas nakupovania na Slovensku máte stále relatívny pokoj, nie ako vo vzdialenejšom zahraničí, kde sú ľudia pre zľavnený tovar schopní doslova udupať jeden druhého. V okolitých krajinách sa však stále nakupovať oplatí. Síce počas roka už tento trend ustupuje, obchodné domy napríklad v neďalekom Rakúsku si môžu dovoliť dať na zimný, trendový a odevný tovar doslova extrému zľavu, niekedy až 90 percent. To sa u našich obchodníkov zatiaľ vo veľkom čakať nedá. Zimné, lyžiarske a turistické veci a kvalitnejšie oblečenie rôzneho druhu sa tam po Vianociach oplatí určite viac než doma.5.jpgNajmä oblečenie
Ak sa do víru zliav vrhnete bezhlavo, kúpite zbytočnosti a budete ľutovať. Sortiment tovaru v slovenských obchodoch už nie je taký bohatý a v tomto období si väčšina ľudí naplánovala aspoň aké také šetrenie. Práve z tohto dôvodu je vhodné odložiť si určitý obnos z peňazí na darčeky už pred Vianocami a napríklad rôzne dekorácie, no najmä oblečenie, doplnky, bielizeň, kozmetické balíčky kupovať až po nich.

Pozor na peniaze
Či už máte či nemáte ušetrené, stanovte si presný obnos, ktorý môžete vo výpredajoch minúť. Nekupujte si veci, ktoré vám nesedia, cena je síce nižšia, ale aj tak dosť veľká na nákup niečoho, čo skoro vôbec nevyužijete. Berte si veci, po ktorých dlhšie túžite alebo nad nimi polemizujeme v súvislosti s cenou.

Knihy nie
Sú tovary, ktoré vianočných a povianočným zľavám nepodliehajú takmer vôbec. Napríklad knižky alebo exkluzívne potraviny. Kniha nie je sezónna záležitosť, preto si svoju hodnotu drží aj po Vianociach a nemá prečo ísť s cenou dole. Ak niečo vyslovene nie je predávané, kníhkupectvo to zvykne vracať do vydavateľstva. Výpredaje v knižnom svete skrátka fungujú trošku inak. A v tom potravinovom dvojnásobne inak.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.