Choď na obsah Choď na menu
 


Zastavte vypadávanie vlasov

Zastavte vypadávanie vlasov

915769.jpg

Stav, ktorý opisujete, nie je neobvyklý. Často s tým bojujú ženy po pôrode. Všetko je totiž spôsobené tehotenstvom a hormonálnymi zmenami. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že budúca mamička je najkrajšia v 5. až 7. mesiaci. Organizmus si totiž zvykol na zmenu, pleť sa zvykne vyčistiť, mazové žľazy sa upokoja. Vlasy až tak nemastnejú a dajú sa dobre upraviť.

V „kritickom" období po pôrode ale musíte vlasom dopriať zvýšenú starostlivosť. V kaderníctve by vám odborník mal poradiť, čo všetko sa s tým dá robiť.

Pri vypadávaní vlasov zväčša volíme kombinovanú terapiu, zloženú z vonkajšej i vnútornej starostlivosti. V rámci vonkajšej starostlivosti sa zameriavame na špeciálne šampóny a ďalšiu starostlivosť, pri vnútornej zase na výživové doplnky.

Vo vašom prípade, keďže ste po pôrode a predpokladám, že dieťa kojíte, sa však k tomu pristupuje obzvlášť citlivo. Preto je lepšie sa poradiť so svojim kaderníkom, ktorý zhodnotí stav vašich vlasov i vlasovej pokožky.

Výhľadovo však môžete počítať s tým, že sa to po čase upraví. Neodporúčam vám momentálne vlasy zaťažovať silnými farbami alebo trvalou, sú zraniteľné. Ak im doprajete čas a oddych, spoľahlivo zosilnejú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.