Choď na obsah Choď na menu
 


Dvere a detská izba

Dvere a detská izba

1252913.jpgDeti sú stvorenia veľmi náročné a len tak niečím sa im nezavďačíte. Preto aj dvere, ktorými sa vchádza do ich kráľovstva, musia byť nápadité a zaujímavé. No a v neposlednom rade aj bezpečné.

Aké dieťa, také dvere?
Deti rastú veľmi rýchlo a tomu sa niekedy musí prispôsobiť aj vybavenie ich detskej izby. Musíme časom kúpiť väčšiu posteľ, väčší písací stôl, umiestniť väčšie množstvo poličiek alebo skriniek a tak ďalej. No týka sa to aj dverí? Veď napokon, nároky rastúcich detí vzrastajú s ich vekom a čo sa im zdalo milé v šiestich, v dvanástich už považujú za trápne.

No ale kam by sme došli, keby sme raz za pár rokov menili aj dvere do detskej izby? Preto je dôležité pri ich výbere premýšľať takto: nechcem ich vymieňať a preto radšej zoženiem dvere, ktoré sú dobré a vhodné pre každý vek dieťaťa a sú takpovediac nadčasové. A to sa netýka len ich dizajnu, ale najmä kvality a materiálu, z ktorého sú vyrobené.

Čím kvalitnejšie, tým lepšie
V prvom rade je dôležitá kvalita materiálu. Veď napokon poznáte deti – ich hry sú často doslova divoké a nezriedka sa stáva, že nechtiac ale aj chtiac vrazia do okna, steny, ale aj dverí.

Ak by hneď prvým silnejším úderom v dverách urobili nejakú dieru alebo preliačeninu, takéto dvere by za veľa nestáli. Samozrejme, dvere by však nemali byť ani príliš masívne a ťažkopádne, aby úplne nepokazili dojem z detskej izby.

Ideálnym materiálom pre dvere do detskej izby je CPL laminát, ktorý vydrží to, čo nevydrží iný materiál. Jednoducho je veľmi odolný proti fyzickému, respektíve mechanickému poškodeniu. V tomto prípade sa nemusíte báť mať takéto dvere z drevotriesky. Ak však ich povrch bude tvoriť CPL laminát, deti dvere tak ľahko nezničia.

V žiadnom prípade sklo!
Niektorí rodičia majú tendenciu, samozrejme v dobrej viere, za každých okolností svoje deti sledovať, aby ich ochránili. Preto chcú vidieť, čo sa neustále deje aj v ich detskej izbe. Či je to správne z psychologického hľadiska alebo nie, necháme na posúdenie odborníkom. V tejto súvislosti však rodičia robia chybu, že do detskej izby nainštalujú presklené dvere.

Hoci môžu byť vybavené tvrdeným bezpečnostným sklom, vždy je to len sklo a to znamená, že sa dá rozbiť. Ak teda nechcete podobné veci riešiť a stále sa báť, či dvere vašim deťom neublížia, presklené dvere do detskej izby rozhodne nekupujte.