Choď na obsah Choď na menu
 


Akými metódami docieliť trend tzv. "ombre hair"

Akými metódami docieliť trend tzv. "ombre hair"

962767.jpg

Ide o špeciálnu techniku farbenia. Niektorí kaderníci, prípadne ženy doma, to robia tak, že si oddelia vrchnú časť vlasov, tie nafarbia na tmavo a potom spodné pramene nafarbia na svetlo. Ale nie je to práve najšťastnejší spôsob, pretože hneď ako si dáte vlasy do copu, tak bude jasne viditeľný rozdiel. Jedna polovica bude tmavá, druhá svetlá.

Preto sa skôr farbí spôsobom „tieňového" efektu. Ten sa robí tak, že sa pramienky vlasov rozdelia ako keby na trojuholníkové cípy, a tie sa potom farbia. Výsledný efekt je veľmi prirodzený.

Na tento spôsob určite odporúčam farbu. Vzhľadom k tomu, že trend velí prirodzenosť, tak rozdiel medzi tmavou a bledšou farbou by nemal byť väčší ako dva stupne. Dôležité je tiež zvoliť farby v jednom tóne. Pretože farby delíme na neutrálne, studené a teplé. Bolo by dobré, aby obe farby boli buď teplé, alebo studené.

Vzhľadom k tomu, že ide o pomerne zložitý proces, odporúčal by som vám vyhľadať skúseného kaderníka. Ak aj dostanete dobré odporúčanie od známej, skúste sa najprv ku kaderníkovi objednať na fúkanú, porozprávajte sa s ním o svojej predstave a keď sa vám bude pozdávať, zverte sa mu do rúk. Myslite tiež na to, že by ste k tomu istému kaderníkovi potom mali chodiť aj na dofarbovanie, pretože niekto druhý, by nemusel vedieť, ako boli vlasy rozdelené.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.