Choď na obsah Choď na menu
 


Kozmetika v zime: Žiada to zmenu

Kozmetika v zime: Žiada to zmenu

Netreba čakať na oficiálny príchod zimy. Už s nástupom prvých chladných dní naše telo vníma poriadnu zmenu a nie je to len o tom, že si žiada teplejšie oblečenie. Každá jedna časť nášho tela vyžaduje niečo navyše, a tým niečím máme momentálne na mysli zimnú kozmetiku. Pomôže vám prejsť týmto ročným obdobím s dobrým pocitom, že ste vašu krásu o nič neubrali.

Na tvár
Tvár je jednou z častí nášho tela, ktorá je chladnému počasiu priamo vystavená. Je preto veľmi dôležité starať sa v zime o pleť ešte o čosi viac a dopriať jej skutočne výdatnú starostlivosť. Prechody z chladu do tepla ju môžu vysušovať, preto nezabúdajte na kvalitný hydratačný krém. Ak sa vydávate na dlhšiu trasu von, skúste krém s prívlastkom zimný. Obsahuje špeciálne zložky, ktoré sa starajú o pleť aj v tých najtuhších mrazoch a nedovolia, aby pleť trpela.

Objavte najlepšiu pleťovú masku pre vašu tvár

 

54.jpg Jednou z najcitlivejších miest na našej tvári, sú pery. Ich pokožka dostáva hlavne v zime zabrať, takže bez balzamu by ste z domu ani nemali vychádzať. Mnohé ženy aplikujú na pery samotný krém na tvár, čo je tiež riešením, no vybrané produkty určené na túto časť tela majú ešte niečo navyše. Obsahujú hojivé látky, ktoré sú určené presne na vysušené a popraskané pery.

Na telo
Nie je to však iba pokožka tváre, ktorá v zime dostáva zabrať. Hrubé svetre, drsné materiály a pevná obuv zanechávajú stopy „zimy" na celom našom tele, najviac však na lakťoch, kolenách a pätách. Tieto namáhané časti tela by ste mali ošetrovať výživnými krémami, prípadne vazelínami, ktoré ich zjemnia a dodajú potrebnú hydratáciu. Nezabúdajte ani na krémovanie celého tela, pretože aj keď máme pokožku v zime zakrytú, treba jej dodávať potrebnú hydratáciu pre pekný a hebký vzhľad.

Ako sa rýchlo zbaviť suchých chodidiel?

 

58.jpg Na vlasy
Nezabúdajte ani svoje vlasy, ktoré v zime môžu trpieť. Na ich kvalite sa podpisuje mráz a prechody z tepla do zimy, čiže sa často sa stáva, že v zime vlasy zjemnejú a vysúšajú sa. Na trhu objavíte šampóny i balzamy s prívlastkom zimné, no pokojne skúste aj iné, nejaké hlboko výživné, ktoré vlasom dodajú všetko, čo v zime potrebujú. Hydratácia, vitamíny a energia by mali byť základnými atribútmi vášich zimných vlasových produktov, ktoré účes udrží v dobrej kondícii aj počas chladných dní.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

jjjj

(miska, 27. 12. 2011 20:59)

super