Choď na obsah Choď na menu
 


pupinky vyražky

   

                                           Vyrážky

 

338.jpg        Kozmetické prípravky?
Eliminovať maz na pokožke a zamedziť tvorbe nových uhrov vhodným prípravkom je dobrý začiatok. Toniká, čistiace emulzie a mlieka na ošetrenie pokožky rôznych značiek nemusí pleť dobre znášať a môže sa vytvoriť alergická reakcia, ktorá neuľahčí hojenie, práve naopak. Na začiatok si treba vybrať menej agresívne prípravky, najlepšie bez alkoholu.
V snahe zbaviť sa nepríjemných spoločníkov deti používajú len čistiace tonikum, na výživu pokožky zabúdajú. Hydratácia je pritom veľmi dôleži
tá.

 

Vaše dieťa je zatvorené celé hodiny v kúpeľni a nie a nie ísť von. Vylezie odtiaľ vyplakané, s opuchnutými očami, červeným nosom a odmieta ísť do školy. Na tvári sa mu totiž vyhodil veľký červený pupák.
V období puberty, kedy prebiehajú hormonálne zmeny u každého človeka, nie je výnimočné, že sa na tvári a tiež ostatných častiach tela (chrbát, dekolt, ruky) objavia drobné vyrážky. Tie po nejakom čase vymiznú a pleť ostane čistá.

340.jpg

Liečba najťažšieho stupňa akné, keď sa na pokožke vytvárajú hnisavé uzlíky a cysty si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Lekár musí postupovať veľmi opatrne a obozretne, pretože by sa miera poškodenia mohla zväčšiť.

V špeciálnych dermatologických ordináciách alebo v ordináciách plastickej chirurgie ponúkajú odborníci aj nasledovné služby spojené s odstraňovaním akné:

Chemický peeling – odstraňovanie vrchnej, odumretej pokožky
Drenáž a chirurgické odstránenie akné
Phototerapia
– liečenie pomocou laserových lúčov alebo iného druhu svetla

Akné si vyžaduje dôslednosť a trpezlivosť

Výber správnej kozmetiky závisí od typu pleti. Zistite,  či ide o mastnú, citlivú, suchú alebo normálnu pokožku a podľa toho vyberte prípravok na čistenie a ošetrovanie pleti. Pre veľmi mastiacu sa pleť je vhodný gél, pre suchú alebo citlivú pokožku je vhodné čistiace mlieko.

Hneď po naordinovaní liečby sa môže stať, že sa stav pleti zhorší. Netreba sa ničoho obávať. V liečbe a užívaní antibiotík treba pokračovať, pretože proces liečby len začal a pleť sa potrebuje dôkladne vyčistiť do hĺbky. Prvé známky ústupu akné sa spravidla objavia po 6 – 8 týždňoch užívania liekov.

Ak akné neustupuje, treba sa poradiť s lekárom o ďalšej možnej liečbe a zmene liečebných postupov.


Ak nie ste s liečbou spokojní, vyhľadajte iného odborníka a poraďte s ním.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.