Choď na obsah Choď na menu
 


Päť zdravých prestávok počas dňa

Päť zdravých prestávok počas dňa

Ak ste náchylní k tomu sedieť väčšinu dňa v práci, je pravdepodobné, že častejšie potrebujete vypnúť a oddýchnuť si. Hoci niekto môže mať pocit, že sedavé zamestnanie je dostatočný oddych. Tu je päť spôsobov, ako sa vaše telo cíti zdravé a šťastné, aj počas tých osem pracovných hodín v kresle.

Krátke fitnes
Ťahá vám práca z tela energiu, chcete uvoľniť napätie? Nie je zlý nápad trochu si za pracovným stolom pocvičiť. Naťahujte sa, keď cítite, že sa vám nedarí. Možno len potrebujete prekysličiť mozog. Je veľa možností, ktoré môžete pre zdravie urobiť za stolom na zmiernenie napätia aj v krku či ramenách.


Hľadajte schody
Sedením najviac trpia vaše nohy, preto na ne musíme myslieť v prvom rade. Musíte sa pohybovať viac. Pokúste sa urobiť prestávku na to, aby ste sa aspoň každú hodinu 5 minút prechádzali alebo prešli po schodoch aspoň tri poschodia. Koľko vám trvá cesta do kuchynky alebo na recepciu? Je to dobrý spôsob, ako bojovať proti nebezpečným účinkom dlhého sedenia.


Odpočinok pre oči
Každý, kto pracuje s počítačom potrebuje vypnúť zrak. Únavu očí znížite tak, že ich jednoducho len zavriete. Ak je táto činnosť pre vás v práci nevhodná, skúste aspoň každých 15 minút zaostriť na pár sekúnd na vzdialenejšie pre
dmety alebo osoby vo vašom okolí. Snažte sa čo najviac oči hydratovať, aby neostali suché.

Urobte si prestávku na čaj
Zohrejte si šálku zeleného čaju, nerobte si zase kávu. Čokoľvek z byliniek, čo pomôže zaplniť žalúdok a obmedziť vaše chute na sladké je skvelé. Iba tak môžete dostávať do tela oveľa viac antioxidantov pre boj s chorobami, ako keď pijete hrnček za hrnčekom kávy.

Relax zápästia
Ak máte pocit brnenia v ruke, máte bolesti, až kŕče alebo iné ťažkosti pri písaní, okamžite prestaňte. Uistite sa, že si pravidelne naťahujete zápästie, inak vám hrozí syndróm karpálneho tunela a neskôr operácia.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.